واشنگتن تایمز: مشکل ما با ایرانی ها، فرهنگ غنی آنهاست!*سند

 

نوشته شده توسط:[مکانیک]

 

«ما باید در ابتدا به درک درستی از آنچه در ذهن ایرانی ها وجود دارد، برسیم تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم. مشکل ایرانی ها نژاد آریایی آنهاست که موجب شده همواره به گذشته خوب خود ببالند.»
روزنامه واشنگتن تایمز، روز سه شنبه 21 فوریه (2 اسفند) نوشت:
 «به طور کلی سوالات مهمی در مورد سیاست خارجی آمریکا به خصوص در حوزه خاورمیانه به وجود آمده است.»


این روزنامه در مورد ایران نوشت: «ما باید در ابتدا به درک درستی از آنچه در ذهن ایرانی ها وجود دارد، برسیم تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم. مشکل ایرانی ها نژاد آریایی آنهاست که موجب شده همواره به گذشته خوب خود ببالند. آنها قسمت هایی از جهان را در امپراطوری 2500 ساله خود رهبری کرده اند. فرهنگ غنی ایرانی ها موجب شده تا آنها خواهان احترام دیگران به خود شوند.»


واشنگتن تایمز ادامه داد: «آنها نه تنها به خاطر قدرت نظامی خود مورد احترام بوده اند بلکه تمدن خود را نیز در طول زمان ارتقا بخشیده اند. آنها در یادگیری، تبادلات، ساخت و سازها، ادبیات و هنر جزء پیشتازها بوده اند. قسمت مهمی از فرهنگ ایرانی ها دین آنهاست. آنها شیعه هستند در حالی که 90 درصد مسلمانان جهان سنی مذهب هستند.»


این روزنامه افزود: «ایران دارای منابع طبیعی فراوانی است و پتروشیمی آن نیز توجه قدرت های جهان را به خود جلب کرده است. روسیه و انگلیس و تا حدودی آمریکا همواره برای نفوذ در ایران با هم رقابت داشته اند. متاسفانه در حالی حکومت شاه ایران سرنگون شد که غرب از این حکومت ظالمانه حمایت می کرد و در چنین شرایطی ایران به دست روحانیون افتاد. آقای[آیت الله] خمینی تنها کسی بود که جرات کرد با شاه به مخالفت برخیزد.»


واشنگتن تایمز در ادامه نوشت: «غرب مسئول پیشرفت های ایران است[!]. غرب دائماً برای خود دشمن ساخته و مسائل را سخت تر کرده است. ما برای مقابله با روحانیون ایران از حمله صدام به این کشور حمایت کردیم و این اقدام موجب شد تا ایرانی ها غرب را دشمن خود بدانند در حالی که تاکنون جمهوری اسلامی به هیچ کشوری در همسایگی خود حمله نکرده است. در مجلس جمهوری اسلامی حتی یک کرسی برای نماینده یهودیان وجود دارد.»موج وبلاگی زن غربی را آزاد کنید
جستجو
نویسندگان
    <مکانیک>
  • (0)

آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • آخرین بروز رسانی :
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات