سرمایش با گازطبیعی

 

نوع مطلب :درسی ،

نوشته شده توسط:[مکانیک]

انرژی خورشیدی

 

انرژی خورشید یکی از منابع تامین انرژی رایگان، پاك و عاری از اثرات مخرب زیست محیطی است که از دیر باز به روش‌های گوناگون مورد استفاده بشر قرار گرفته است. بحران انرژی در سال‌های اخیر، کشورهای جهان را بر آن داشته که با مسائل مربوط به انرژی، برخوردی متفاوت نمایند که در این میان جای‌گزینی انرژی‌های فسیلی با انرژی‌های تجدیدپذیر و از جمله انرژی خورشیدی به منظور کاهش و صرفه‌جویی در مصرف انرژی، کنترل عرضه و تقاضای انرژی و کاهش انتشار گازهای آلاینده با استقبال فراوانی روبرو شده است.

به طور متوسط خورشید در هر ثانیه 1020*1.1   كیلووات ساعت انرژی ساطع می‌كند. از كل انرژی منتشر شده توسط خورشید، تنها در حدود 47% آن به سطح زمین می‌رسد. این بدان معنی است كه زمین در هر ساعت تابشی در حدود 60 میلیون Btu دریافت می‌کند.
 

یعنی انرژی ناشی از سه روز تابش خورشید به زمین ‌برابر با تمام ‌انرژی ناشی از احتراق كل سوخت‌‌های ‌فسیلی در دل زمین است و بنابراین می‌توان نتیجه گرفت كه در اثر تابش خورشید به مدت چهل روز، می‌توان انرژی مورد نیاز یک قرن را ذخیره نمود.
بنابراین با به كارگیری كلكتورهای خورشیدی می‌توان تا حدودی از این منبع انرژی بی‌پایان، پاك و رایگان استفاده كرد و تا حد بسیار زیادی در مصرف سوخت‌های فسیلی صرفه جویی نمود
 

موقعیت كشور ایران از نظرمیزان دریافت انرژی خورشیدی

كشور ایران در بین مدارهای 25 تا 40 درجه عرض شمالی قرار گرفته است و در منطقه‌ای واقع شده كه به لحاظ دریافت انرژی خورشیدی در بین نقاط جهان در بالاترین رده‌ها قرار دارد. میزان تابش خورشیدی در ایران بین 1800 تا 2200 كیلووات ساعت بر مترمربع در سال تخمین زده شده است كه البته بالاتر از میزان متوسط جهانی است. در ایران به طور متوسط سالیانه بیش از 280 روزآفتابی گزارش شده است كه بسیار قابل توجه است.

ویژگی‌های استفاده از انرژی خورشیدی
 

پاك و بدون آلودگی (حذف انتشار گازهای گلخانه‌ای از جمله دی‌اكسید كربن)
بی‌پایان
رایگان و دردسترس
كاهش مصرف سوخت‌های فسیلی
امن و بی‌خطر

كاربرد انرژی خورشیدی

به طور كلی موارد استفاده از انرژی خورشید به صورت زیر دسته‌بندی می‌شود:
تامین روشنایی از انرژی خورشیدی 1)
تامین انرژی الكتریسیته 2)
تولید برق با استفاده از فوتوولتاییك‌ها
تولید برق با استفاده از گرمایش خورشیدی
 
سرمایش و گرمایش هوا 3)
اجاق ها 4)
آب شیرین كن 5)
گرمایش آب 6)
تهیه آب‌گرم مورد نیاز مصارف خانگی با استفاده از آبگرمكن‌های خورشیدی
تامین آبگرم در فرایندهای صنعتی و تامین گرمای مورد نیاز برخی فرایندها
گرمایش استخرها
مخازن ذخیره آب فصلی
 

كاربرد انرژی خورشیدی

استفاده از گرمایش خورشیدی برای تامین آبگرم مصرفی در ایران از طریق راه اندازی دو نوع سیستم صورت گرفته است:
 زن غربی را آزاد کنید

 

نوع مطلب :مذهبی.اجتماعی.سیاسی ،

نوشته شده توسط:[مکانیک]

مصایب مانکن ها

به تازگی اتحادیه محافظت از حقوق مانکن های برزیلی یادش اومده که قانونی تصویب کنه که کشورها و گردانندگان مراسم مد و لباس را مجبور می کنه دست از فشار آوردن به مانکن ها برای داشتن اندامی بسیار لاغر و استخوانی بردارن. این در حالیه که برزیل یکی از کشورهایی هست که بسیاری از مانکن های مشهور دنیا در آنجا متولد شدن  و از این کشور به اروپا و آمریکا مهاجرت کرده اند تا در سالن های طراحی لباس و مد مشغول به کار شوند. (که میشه گفت به اسارت برده شدن)  

بیشتر این دخترهای جوان، دچار بی اشتهایی عصبی می شن و عوارض وخیم آن را تجربه می کنن. این مشکل آنقدر حاد شده که اخیرا اتحادیه حمایت از مانکن های برزیلی، قانونی را تصویب کرده است که به موجب آن، هیچ خانه مدی حق ندارد مانکن هایش را به لاغری بیش از حد استاندارد مجبور کند....

 در فرانسه هم این فاجعه سوء استفاده از دختران برای تجارت و تبلیغات،  اونقدر بالا گرفته که قانونی را تصویب کردن که به موجب آن، استفاده از مدل های تبلیغاتی با اندامی فوق العاده لاغر ممنوع می شه. 

بنابراین به کارگیری مدل های تبلیغاتی لاغر و وادارساختن آنها به لاغر ماندن برای استفاده در تبلیغات بازرگانی غیرقانونی بوده و مجازات داره. که البته از گیر این مجازاتها هم سالنهای مد در میرن.

 این قانون شامل تبلیغات در شبکه های تلویزیونی، مجله ها، پایگاه های اینترنتی و تبلیغات خیابانی می شه. و کسانی هم که با متدهای ویژه کم خواری اقدام به برگزاری دوره های تربیت مدل های تبلیغاتی می کنن، تا ۳۰ هزار یورو مجازات می شن.

مرگ چند مانکن جوان در فاصله کوتاه که بر اثر رژیم های طولانی مدت یا لاغر کردن سریع با استفاده از دارو های خطرناک، دچار سوء تغذیه و نارسایی قلب و کلیه شده بودن، صنعت مد در فرانسه را نیز تحت تاثیر قرارداد. حتی سازمان بهداشت جهانی هم به این قضیه واکنش نشان داد و در گزارشی، نگرانی خود را از کم وزنی بیش از حد بسیاری از دختران جوان و گرسنگی کشیدن مفرط آنها برای تقلید از مدل ها، اعلام کرد.

این سازمان با بررسی وزن تعداد زیادی از مدل های مشهور جهان، دریافت که وزن بیشتر آنها حداقل ۱۰ کیلوگرم کمتر از استاندارد شاخص سلامت است. از آن پس دولت ها موظف شدند بر فعالیت شرکت های تبلیغاتی نظارت کنند. الان دیگه ظاهرا شرکت های مد مجبورن در انتخاب مانکن های خود شاخص جدیدی در نظر بگیرن.

کشورهایی مثل آرژانتین و اسپانیا شرکت های تبلیغاتی را ملزم کردن قبل از شروع هر برنامه، گواهی سلامت مدل های خود را ارایه بدن. این موج حتی به انگلستان هم رسید و وزیر فرهنگ این کشور با اشاره به الگو گرفتن دختران جوان از مدل های بسیار لاغر، از مجریان نمایشگاه های مد خواست که مدل های بسیار لاغر و استخوانی را کنار بذارن.

در انگلیس تقریبا ۵ تا ۱۰ درصد زنان ۱۴ تا ۲۴ ساله از بیماری آنورکسیا نروزا (بی اشتهایی عصبی) رنج می برن. به گفته پژوهشگران انگلیسی، سن ابتلای به این بیماری به شدت پایین آمده. به تازگی کشور ایتالیا نیز با وجود مقاومت هایی که متولیان مد در ابتدا نشان دادن، به جمع این کشورها پیوسته. در ایتالیا دو میلیون نفر به بیماری های ناشی از گرایش به لاغری دچارند و ۶۰ درصد نوجوانان ایتالیایی دوست دارند از آنچه هستند، لاغرتر می بودن.

● شاخص های مدل بودن

با این همه، مدل شدن، هنوز هم در جهان، شرایط فیزیکی خاصی می طلبه. قد ۱۷۰ تا ۱۸۳ برای خانم ها و قد ۱۸۰ تا ۱۹۳ سانتی متر برای آقایان، حداقل قد قابل قبوله. مانکن ها اغلب از میان ا فراد جوان برگزیده می شن؛ از ۱۶ تا ۳۰ سال برای بانوان و ۱۶ تا ۳۵ سال برای آقایان. یک مدل باید چهره و نگاهی مغرور و بی تفاوت داشته باشه. شما کمتر مدلی را دیده اید که لبخند بزنه. راه رفتن مانکن ها هم روش خاصی داره مثه راه رفتن گربه روی دیوار باریک.

البته این بنده خداها در زندگی عادیشون، گاهی خیلی بیچاره ان.


● اسپانیا، سردسته مخالفت با لاغری مفرط مانکن ها

در اسپانیا، حضور مانکن های بسیار لاغر روی سکوی نمایش لباس ممنوعه. پایتخت مانکن ها باید وزن مشخص داشته باشن (به عنوان مثال، وزن ۵۳ کیلوگرم برای یک خانم با قد ۷۲/۱ مناسب است).
به خاطر این قانونه که  مانکن های مادریدی از دیگر مانکن های جهان سالم ترن. ولی اصل دنیای مد و دنیای مانکن در فرانسه، ایتالیا و آمریکاست، کشورهایی که مدام لاغری در فیلماشون تبلیغ می شه.


 باعث تاسفه که زن به اینجا رسیده که برای کسب در آمد و مشهور شدن به جای روی آوردن به کارهای شرافتمندانه و کسب فضائل اخلاقی و علمی ، به این کارها روی می آره و اینطوری مثل یک برده خودش رو به خاطر پول یا شهرت یا هر کوفت و زهر مار دیگه، در اختیار  بنگاه های تبلیغاتی مد قرار میده.

زن غربی در بند تفکر غلطشه که از هر راهی حتی بدنش برای پول در اوردن استفاده کنه، این طرز فکر رو استعمارگران غرب به خاطر سود تجاری خود و اهداف تبلیغاتیشون به او دیکته کردن.

 

 

منابع :
----------------------
aftab.ir
روزنامه سلامت ( www.salamat.ir )
----------------------

 

موج وبلاگی زن غربی را آزاد کنید
جستجو
نویسندگان
    <مکانیک>
  • (0)

آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • آخرین بروز رسانی :
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic